O opowiadaniu

Nadal tu jesteś?
Widzę, że należysz do tych ciekawskich i upartych. Dobrowolnie brniesz tam, skąd większość chce uciec. Wkrótce dowiesz się dlaczego.
Zostając, poznasz historie, których przed Tobą nie słyszał żaden inny Bezmocny. Pokażę Ci świat, w którego istnienie i tak nie uwierzysz.
Przesadzam? A założymy się?
W takim razie usiądź i słuchaj uważnie.

Ludziom wydaje się, że mają nad wszystkim kontrolę. Dysponują władzą, informacjami, pieniędzmi i sobą nawzajem. Są panami świata. Jednak co się dzieje, gdy na ich drodze staje przyroda - potężne tsunami, niszczycielski huragan czy trzęsienie ziemi? Miękną. Są bezsilni i zagubieni jak dzieci. Nic dziwnego. 
To przecież tylko Bezmocni.Nawet nie zdają sobie sprawy, że świat to nie tylko siedem kontynentów, ale również pięć Żywiołów - Woda, Ogień, Ziemia, Powietrze i Energia. Każdy z nich skupia się w odrębnym Klanie nadzorowanym przez Alfę. Wystarczy się rozejrzeć czy włączyć telewizję, by zobaczyć, że nie żyją ze sobą w zgodzie i harmonii. Jeszcze nigdy sytuacja nie wyglądała tak źle.Jedyna nadzieja w starej przepowiedni o Wybawcy, który ma zaprowadzić wśród Żywiołów pokój i jedność. 
Ale kto nim jest? Co będzie musiał poświęcić, żeby spełnić proroctwo?
Strażnicy wszystkich Żywiołów szukają odpowiedzi, choć każdy widzi w tym inne cele dla siebie. Nawet nie zdają sobie sprawy, że uruchomili machinę, która na zawsze zmieni ich życie. Kłamstwa będą realniejsze niż prawda. Przyjaciele staną się wrogami. 

Skąd tyle wiem?
Bo ja to wszystko zaczęłam.1 komentarz:

  1. Opis jest naprawdę wciągający. Zwłaszcza to po lewej stronie bloga. Po prostu wow!

    OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy

Layout by Yassmine