11 lutego 2015

Liebster Award

Liebster Award spotkałam już na wielu blogach i widziałam, ile frajdy sprawia odpowiadanie na pytania, więc tym bardziej się ucieszyłam, gdy sama zostałam zaproszona do zabawy :)

Dla niewtajemniczonych:
"Nominacja do Liebster Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za „dobrze wykonaną robotę”. Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów, więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy podziękować bloggerowi, który Cię nominował, odpowiedzieć na 11 pytań. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz ich o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował."

Za nominację ogromnie dziękuję Jo :* Kochana jesteś, że o mnie pomyślałaś :)
Dużym zaskoczeniem było dla mnie zobaczyć w komentarzach kolejną nominację, tym razem od Charlie Eileen, której również bardzo, bardzo dziękuję <3 

No to do dzieła!

Pytania od Jo:

1. Seria - anime, książki, film i co dusza zapragnie - która odmieniła Twoje życie?
Pierwsze pytania powinny być najprostsze, no ej :( Hm. Myślę, że na pewno w jakimś stopniu filmy animowane Disneya (+ reszta bajek z dzieciństwa, np. Tabaluga <3). Wszystkie. Kocham je całą sobą, oglądam maniakalnie, znam piosenki na pamięć. To był inny świat, same miłe wspomnienia. A z książek, myślę, że „Oskar i pani Róża”. Krótka, ale wywarła na mnie ogromne wrażenie. No i może jeszcze serial „Once upon a time” – wywrócił do góry nogami moje spojrzenie na wszystkim znane opowieści; świetna fabuła, genialne pomysły reżyserów.

2. Jesteś szczęśliwy/szczęśliwa?
W tej chwili? Nie bardzo. Stresuję się paroma rzeczami + jestem głodna. Ale ogólnie, pomijając te szczegóły - jestem szczęśliwa. Głowa do góry i do przodu :)

3. Znienawidzona lektura szkolna?
Każda, którą trzeba aktualnie przeczytać, a termin goni xd Nie lubię być zmuszana do czytania. Ale musząc wybrać jedną - „Dziady”. Zdecydowanie. Chyba żadna inna nie szła mi tak opornie.

4. Jak masz na imię? Lubisz je?
Jagoda :) Kiedyś go wprost nienawidziłam, bo jak można mieć tak… jadalne imię? Tym gorzej, że wiele ludzi uważa, że Jagoda = Jadwiga (N-I-E!). Ale teraz już przywykłam i bardzo je lubię, zwłaszcza wszelkie zdrobnienia. 

5. Ulubiona piosenka?
Chwilowo  jest to „Wicked Wonderland”, bo słucham jej maniakalnie od dwóch dni. Jutro pewnie podałabym inny tytuł ;) Ogólnie muzyka to temat rzeka, wolę się nie rozpisywać, bo popłynę za daleko.

6. Kim chcesz zostać? Czym chcesz się zajmować w przyszłości?
Zawsze chciałam być księżniczką, ewentualnie tajną agentką, ale w ostatniej chwili zmieniłam zdanie i poszłam na hotelarstwo. ;) Kierunek może nie jest moim powołaniem, ale za to wymusza otwartość, pewność siebie i szlifowanie języków. Marzyło mi się bardziej coś pod kątem grafiki komputerowej, ale przepadło. Naprawdę nie wiem, kim chcę być w przyszłości.

7. Trzy życzenia do złotej rybki?
O ile pamiętam, nie można prosić o rozmnożenie życzeń *chlip chlip* :( No więc:
1.Chcę mieć zdolność do teleportacji.
2.Chcę mówić biegle we wszystkich językach świata.
3.Chcę umieć świetnie tańczyć.

8. Jesteś aktywny/aktywna na YT? Oglądasz jakiś vlogerów? Jakich?
Raczej nie. Z vlogerami mam styczność sporadycznie i na tyle rzadko, że nie umiem przytoczyć nawet jakichś konkretnych.

9. Ukochany t-shirt?
Każdy, który jest na mnie za duży *o* Niestety nie mam ich wiele. Do głowy przychodzi mi taki jeden czarny z logiem mojej szkoły, który dostałam na koniec roku za czerwony pasek (seriously? Wolałabym czekoladę…). Wyglądam w nim dość komicznie, ale jest mega wygodny.

10. Masz jakieś nawyki, przyzwyczajenia, których nie możesz się wyzbyć?
I to ile! Na pewno ciągłe poprawianie innych, np. gdy słyszę „tutaj pisze” zamiast „tutaj jest napisane” albo „wziąŚĆ” (No ludzie, no!). Mój kolejny głupi nawyk widać, gdy słucham muzyki przez słuchawki. Ciągle je wyciągam z uszu, by się upewnić, że głośność nie jest za wysoka i ludzie wokół nie słyszą piosenek. Wiem, głupie :/ (…) Nawyk nr 982 – zawsze zostawiam wszystko na ostatnią chwilę.

11. Ulubiona biżuteria?
Uwielbiam ją kupować, ale noszę rzadko. Logika. Ale do ulubionych błyskotek mogę chyba zaliczyć srebrny naszyjnik-łańcuch i wisiorek z robocikiem :3

A teraz pytania od Charlie:

1. Ulubiona komedia?
Ostatnio obejrzałam „Nietykalni” (choć to bardziej komediodramat) i od razu mogę wpisać ten film do czołówki moich ulubionych. Ubóstwiam zwłaszcza komedie romantyczne. Moje ulubione to na pewno: „Pretty woman”, „Notting Hill” i „Narzeczony mimo woli”.

2. Pierwsza piosenka, która przychodzi Ci teraz do głowy?
„When you say nothing at all”, bo przed chwilą napisałam o filmie „Notting Hill” xD I nucę sobie refren… bo tylko to umiem :c

3. Jedno słowo, którym byś siebie określił/a?
Sprzeczność.

4. Książka papierowa, czy e-book? Dlaczego?
Papierowa, oczywiście! Zapach drukarni, szelest kartek, zaznaczanie ołówkiem ulubionych fragmentów – tego nie zastąpi żaden e-book. 

5. Ulubiony horror?
Nie oglądam horrorów. Ja się do tego nie nadaję psychicznie :(

6. Lubisz rysować, malować, robić zdjęcia?
Uwielbiam rysować! Kiedyś robiłam to częściej, teraz z braku czasu musiałam odstawić moje kochane ołówki oraz tablet graficzny :(

7. Twój ulubiony kolor?
Muszę wybrać jeden? :/ W dodatkach (zeszyt, długopis, lakier do paznokci itd.) uwielbiam czerwony. Na sobie lubię niebieski, czarny. 

8. Gdybyś miał/a wybrać na rozwidleniu dróg, poszedłbyś /poszłabyś w prawo, czy w lewo? 
O rany xd Zakładając ekstremalną sytuację – bez przechodniów, GPS’a, mapy i znajomości okolicy – cóż, miałam taką kiedyś. Jechałam autobusem do koleżanki, przegapiłam przystanek (w sumie całe miasto przegapiłam…), kierowca wysadził mnie na środku autostrady, szłam w adidasach przez śnieg, nie pamiętałam adresu koleżanki - ogólnie rzecz biorąc zgubiłam się, a przechodniów brak. Na rozwidleniu dróg poszłam w prawo. I to był błąd :/ Teraz mądrzejsza o tą wiedzę skręciłabym w lewo :)

9. Lubisz matematykę?
W gimnazjum miałam straszną kosę z matmy, ale umiała nauczyć. Teraz mam okropną nauczycielkę, przy której kompletnie nic nie rozumiem. Tak więc matematykę lubiłam kiedyś, teraz już mniej.

10. Którą cyfrę 0-10 wybierasz?
10, wygrałam! :D

11. Czy masz jakieś życiowe motto? Jeśli tak, to jakie?
Chyba nie. W trudnych, stresujących chwilach mówię sobie/innym jakieś pocieszające i motywujące słowa, ale na daną chwilę nie umiem sobie nic przypomnieć :c

Jeszcze raz dziękuję Wam bardzo, dziewczyny, za nominacje i świetne pytania :*

A teraz przyszedł czas na moje:
1. Jak brzmi ostatnie zdanie, które teraz usłyszałeś/usłyszałaś?
2. Czego się boisz, masz jakieś fobie itp.?
3. Co jest najpiękniejszym miejscem jakie w życiu widziałeś/widziałaś?
4. Najgłupsza rzecz jaką zrobiłeś/zrobiłaś w ciągu ostatnich 24h, to..?
5. Jakie imię najbardziej Ci się podoba - damskie i męskie?
6. Na co wydałbyś/wydałabyś ostatnie 20zł?
7. Jesteś optymistą/optymistką czy raczej pesymistą/pesymistką?
8. Na jaki dzień aktualnie najbardziej czekasz i dlaczego?
9. O czym był Twój najdziwniejszy sen?
10. Możesz zabrać na bezludną wyspę tylko 3 przedmioty. Co to będzie?
11. Co robisz, kiedy masz doła?

Niestety na większości blogów, które czytam, autorki jasno zaznaczyły, że nie bawią się w LA, więc nominacji nie jest wiele, może kiedyś będzie więcej ^^. Póki co do zabawy zapraszam:

4 komentarze:

 1. Dziękuję za nominację i przepraszam, że nie wezmę udziału :c

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za nominację, ale daję już sobie spokój z LBA :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cześć, ja tylko z taką informacją, bo nie wiem czy zauważyłaś, że na moim blogu przed pierwszym rozdziałem jest też wprowadzenie i prolog (wprowadzenie mało istotne, choć większości się podoba, ale prolog ważny).
  Chciałem tę informację umieścić w spamie, ale go nie widać.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy

Layout by Yassmine